Sandra_1929.8.2020 17:49
1/61
Miten kertoa ihastukselle tunteista?

Miten voin kertoo ihastukselleni että oon ihastunut häneen. Tai edes kysyä mitä mieltä hän olis jos oisin häneen ihastunut..... Kyseessä varattu heteronainen, mä sinkku lesbo. Hän tietää suuntautumisestani ja hyväksyy sen. Mutta ei ihastumistani tiedä.... Kyseessä ystäväni, eli en halua että välit katkee vaan tunnustuksen takia. Mulla oli tarkoitus et lähettäisin seuraavan viestin hälle:
"Moi!
Pelaan siskoni kanssa totuutta vai tehtävää. Sain tehtäväks kertoo sulle yhen jutun..... Älä nyt järkyty tai suutu.... Joo. Että tota. Elikkäs siis... Mä oon pienesti suhun ihastunut.... Ollu jo hieman pidemmän aikaa... "

Tai toinen:

"Pelaan siskoni kanssa totuutta vai tehtävää ja sain tehtävän joka hieman liittyy suhun.... Älä nyt järkyty tai suutu jooko? Tehtävä oli että kysyisin sulta, mitä mieltä olisit jos oisin suhun ihastunut.... (kaverini siis tietää et oot mun paras ystävä ja et oon lesbo, siitä koko idea. Ei varsinaisesti liity suhun!)

Mitä ootte mieltä, vai vaihdanko tavan kokonaan?