Ku olin kerran välkällä mun kaverin kanssa ja puhuttiin kaikkee jännää, sit yhtäkkii mun kaveri sanoo mulle et tää yks jätkä kattoo sua.. (en jaksa kertoo tämän tyypin nimee mut joo). Ja sit ite käännyin kattoo tätä jätkää ja sit se vaa kääntää nopeesti päätään. Ja ite käänsin pääni, jatkoin mun kaverin kanssa puhumista. Ja sit meni taas jotai pari minuuttia niin mun kaveri taas huomas ku tää kyseinen jätkä katto mua.. ja sit ite käänsin pääni ja sain tähän jätkään parin sekunnin katseen vai miten nyt sanois mut kuitenkin.
Ja tätä on suurin piirtein jatkunut jo 4 viikkoa.
viimeinen viikko oli sellasta aikaa että tämä kyseinen jätkä anto mun katsoa sitä koko ajan.. ja jos meijän katseet kohtas niin hän ei kääntänyt enään päätänsä pois vaan katsoi mua melki koko välitunnin..
Mun kaveri huomasi sen että kun välkkä aina loppuu niin tämä kyseinen jätkä pitää mulle ovea kun menen tämän takana.
Ja Ite oon huomannu paljon myös sitä et tää jätkä haluu olla mun lähellä koko ajan mut ei viitti sanoo mitään koska hän on aika ujo.
mut näiden viikkojen aikana oon itsekin pikkuhiljaa alkanut kiinnostua tästä jätkästä. Ja tää jätkä tietää että me molemmat tykätään toisistamme mut me ei olla viel puhuttu mitään..
Ja sit yks juttu on alkanu pikkasen vittuttaan mua.. eli.. yks mun ihastuksen kaverin.. kaveri niin hän on ihastunut muhun ja yrittää tavalla tai toisella saada mun kiinnostuksen häntä kohtaan..
Ja aikasemmin olin tähän jätkään kiinnostunut mutta kun kerroin tälle että olin kiinnostunut niin hän torju mut heti ja alko vähän niinku nauramaan .. ja mun kaveri sano mulle et tää jätkä ei oo sulle sen arvonen koska.. hän ”ns” leikki mun tunteilla niin yritin jatkaa elämää eteenpäin.. mut sit myöhemmin sain selville et tää jätkä on ihastunu muhun.. ja sit tän tyypin paras kaveri yrittää estää että mun ihastus ei sais kiinnostua muhun koska tän parhaan kaverin jätkä on kiinnostunu muhun..
JOO LMAO tää oli aika mess mut jos ymmärrätte jotai niin joo..
ja sit pliis tarviin neuvoi mitä tekisin mun ihastuksenkaa ja sit tän parhaan keverinsa kaverinkaa..