Poistunut demittäjä12.8.2019 14:59
1/6
Koulu alkaa huomenna.

Kyllä, vasta huomenna. Täällä päin on viikkoa pidempi kesäloma, mutta koulu alkaa joulun jälkeen heti uudenvuodenpäivänä. Mun mielestä aika huono päätös.

Kesäloma on jo aivan tarpeeksi pitkä ja joululoma saisi oikeasti olla yli uudenvuodenpäivän. Nimittäin jos uudenvuodenaattona valvoo, ei jaksa olla ekana päivänä koulussa. Ja kuka jättää valvomatta koulun takia? Ensimmäisenä päivänä joululoman jälkeen koulu on täynnä käytävillä torkkuvia zombeja.

Ja ketä ei kouluun meno ärsyttäisi, kun lukkarissa on kolme kasista kolmeen päivää, yhdessä niistä pelkkiä lukuaineita. Kaiken lisäksi ovat vielä ma-ke.

En kaipaa tänne nyt ylimielisten lukiolaisten kommentteja: "Sä et tiedä vielä mitään", kiitos! Olen nimittäin vasta seiskalla.