Haullasi “” ei löytynyt yhtään osumaa

Tarkista hakusi ja poista mahdollisia rajausehtoja

honeyhattivatti23.6.2017 11:19
1/12
MINIPILLERIT JA FINNIT

Aloitin n 2kk sitten desogestrel minipillerit ja kappas mun selkään on ilmestyny iha älytön määrä finnejä, muistuttaa pian aknea :/


Ikinä ei oo siis selässä ollu nii paljo finnejä.. Melkei itkettää.. Pelkään, että kohta naama näyttää samalta D:

Voiko finnit vielä hävitä vai pitäskö lopettaa pillerit vai vaihtaa merkkiä, onko apua?

Söin ennen e-pillereitä vuosia ja iho oli ku unelma..
Sitten aloin saamaan vuodessa ehkä pari näköhäiriökohtausta _ilman päänsärkyä_ mutta sitten aloin yhdistää ne e-pillereihin ja mulle sanottii että luultavasti e-pillerit laukais mulle noi näköhäiriökohtaukset. Sinällää ei ollu häiritsevää ku tuli harvoin, mutta ärsyttää kun en saanu siihen mitään varsinaista diagnoosia!! Työterveyslääkäri sanoi, että voi olla TULOSSA migreeni? No johan se jo 3 vuotta on tehny tuloaan..