Lukija1327.11.2019 22:11
1/3
Avitcid käyttö!

Elikkäs oon 14v tyttö joka aloitti kyseisen voiteen käytön lääkärin määräyksestä. Ohjeisti että levittäisin iltaisin avitcidiä ja sitten tällästä kosteuttavaa voidetta aamuisin nimi (humektan) mulla on nyt alkanu tulee silleen että kaikki ns edellsiet finnijäljet on lähteny ne kaikki joita oli ennen tätä ns kuuria mut nyt on alkanu tulemaan niitä finnei melkee kokoaja naamaan ja tietenkin puristelen ne ettei ne oo sellast paakut (ei haittaa että on sit punaset kunhan ei oo ihosta ulkona) joten en tiedä uskon tehneeni väärin mut en kestä sitä että mun naamast näkyy epäpuhtaudet.. ei tää se isoin ongelma oo vaan se että mun iho on ihan perkeleen kipee ihan sama pesenkö perus vedellä vaan hellästi kasvot tai laitan tätä määrättyä kosteusvoidetta joka on tarkoitettu akne ihoon mutta kaikki kirvelee kasvoja... En voi pestä kunnolla edes meikkejä pois kun sattuu. Käytän siis kyllä meikkejä mutta aika kevyesti mut joka päivä sen takia et en kestä sitä miltä mun iho näyttää. Oisko kellään mitään vinkkiä? Määräs samalla antibiotit et jos tää ei toimi nii sen jälkeen voi koittaa sit niitä mut onko se sitte parempi? Stressaa tää asia niin paljon ja ois ihana saada vertaistukee jotka käyttää tätä samaa voidetta!