Oon siis jo kohta 18 vuotias, ja mulla ei ikinä ole elämässäni ollut parisuhdetta. En oo ikinä harrastanut seksiä, suudellut, tai edes ns. 'säätänyt' kenenkään kanssa.
Mulla on ihan normaali elämä. Oon ok hyvä koulussa, harrastan musiikkia, vietän paljon aikaa kavereiden kanssa jne. mutta jostain syystä mulle ei oo ikinä tullut sellaista tilannetta, että joku ois ollut ihastunut muhun ja mä häneen, tai että olisin jatkanut henkilön kanssa puhuista yhden illan jälkeen. En oo tullut ees lähelle tälläistä.
Oon miettinyt, että onkohan mussa jotain vikaa. Tuntuu että kaikilla mun ikäsillä on jo ollut parisuhteita jne., ja se saa mun olon jotenkin mukaan kuulumattomaks. En oikeen tiedä että mitä pitäis tehdä, pelkään että jään 'vanhaksi piiaksi' ihan kokonaan.
sieunsiskja? vinkkejä? jatkakaa keskustelua pliis