käyttöehto9.7.2020 18:17
1/6
Auttakaa yliopistopaikan hyväksymisessä

Mä oon pääsyt todistuksella mun kolmanteen valintaan mutta en saa hyväksyä sitä (siinä lukee: Hyväksytty: odottaa ylempien paikkojen vastausta) ennen ku mun ylemmöt valinnat on ilmoittanut pääsenkö sinne. No ne on, ja oon varasijalla molemissa, mutta en hyväksytty kumpaankaan.

En käsitä mitä teen nyt, koska varasijoilta hyväksyminen päättyy ilmeisesti vasta elokuussa, mutta mun pitää ilmouttaa paikan vastaanotosta jo 17. päivä mutta en voi hyväksyä sitä ku oon jonossa niin enkö nyt pääse ollenkaan opiskelemaan? Siis jos en saa hyväksyä sitä koska oon jonossa.

Sori jos tää on sekava mutta mulla on niin paha mieli tästä jutusta enkä saa hetkeekään rauhaa tän takia. En voi ees etsiä asuntoo tai hakee tukia ja muuten vaan valmistella jos en tiiä varmasti pääsenkö sinne. Missään ei oo ees mitään virallisia palveluita missä voisin kysellä näistä oon niin vitun hukassa ja ahistunut tästä itken vaan koko ajan:(