sonjaaaps19.5.2019 13:10
1/3
APUA! kesätyöt + kirjoitukset

Hei te ketkä olette jo kirjoittaneet lukiosta niin olitteko kesätöissä kesän loppuun asti? Miten jaksoitte lukea kirjoituksiin ja kuinka hyvin kirjoititte?

Ongelma on se, että sain kesätyötarjouksen heinäkuun alusta elokuun alkuun, jolloin olisi ma-pe klo 7-15 raskasta fyysistä työtä. Mietin, että miten jaksan lukea näiden päivien jälkeen kirjoituksiin ja huonontaisiko se kirjoitustulostani. Tavoitteena olisi siis saada hissasta ja uskonnosta E-L. Töistä kuitenkin saisin hyvän palkan, joka riittäisi hyvin loppu vuodelle.

Toinen vaihtoehto tälle olisi se, että jatkaisin nykyistä työtäni, jossa tunti määrät ovat pienemmät ja sovittavissa kesä-heinäkuun ajan. Palkka olisi kuitenkin reilusti pienempi.